Novinky

 

HK-500GT 3D

Můj první vrtulník vůbec. Původní pádlová hlava byla nahrazena hlavou RJX a bezpádlovou jednotkou Tarot ZYX.
Tak jak je u HK vrtulníků zvykem a píše se o nich, že prostě nelítají tak to není úplně pravdivé. Vrtulník sice z krabice rozlétat jde, ale není to to pravě ořechové a hledají se pořád chyby. Pro první učení visení postačí a rány nejsou tak drahé. Nadruhou stranu nedoporučuji u těchto vrtulníků po pádech nakupovat kopie dílů, ale raději sáhnout vždy po originálním. Tím se dá za celkem přijatelnou cenu pořídit již opravdový 6ti kanálový vrtulník.

Na vrtulníku je nutno zkontrolovat zda jsou veškeré hřídele rovné. Největší problém byl se zadní vrtulkou, kdy bylo hned ze začátku nutno vyměnit celé domeček, včetně unašečů vrtulky za originální a i smýkátko. Díl ve stavebnici prostě nefungoval. Nahrazením za originální byl ocas hned jak přibitý a poslouchal na slovo. Původní smýkátko a unašeče chodily tak špatně, že se občas zadrhávali. Po prvním pádu jsem ještě vyměnil věškeré hřídele za originální a nasadil jsem i bezpádlovou hlavu. Od té doby začal být vrtulník velmi poslušný a jde s ním lítat i větší akrobacie.

Momentálně mám na vrtulníku z originálního pouze bočnice, převodové kola a ocasní trubku. Ostatní věci byly postupně nahrazovány za originální.

Osazení
Serva cykliky a kolektivu: Turnigy MG-930
Servo vrtulky: Savox MG-1257MG
Regulátor: Turnigy Brushless ESC 85A w/ 5A SBEC
Motor: Turnigy Typhoon 500H Heli Motor 1800kv
Baterie: 2x Turnigy 3S 2200mAh 25C
Bezpádlová jednotka: Tarot ZYX
Bezpádlová hlava: RJX Flybarless Head Assembly Trex 500
Deska cykliky: TAROT

Protože vrtulník přišel o kabinku, kterou sdílel s prodaným HK-500 CMT TT, tak čeká na nový kabátek. Spíše se přikláním tuto verzi obléci do maketového trupu. Mechanika je odladěná a bez vibrací, tak proč jej krásně neobléci. Momentálně mám v hledáčku několik civilních verzí kabátku. Protože nechci příliš investovat do nové vícelisté hlavy, tak se výběr dosti zmenšil. Sám se nechávám překvapit co nakonec za kabátek dostane.

Previous page: HK-500CMT TT (prodané)  Následující stránka: Thunder Tiget Raptor 60