Novinky

 

Piper J-3 CUB (SIG 1/6)

První konstrukční model, který jsem stavěl z rozsypu. Průběh stavby je dokumentován na těchto stránkách v sekci dílna.

Osazení
Serva křidélek: Hitec HS-82
Servo směrovky a výškovky: Hitec HS-422
Servo plynu: Hitec HS-311
Motor: Spalovací ASP FS52AR (8,5ccm)
Vrtule: Dřevěná 12x6
Přijímačové baterie: LiPo 3S
BEC: FOXy 6A
Přižhavování: výroba Jarda Růžička
Baterie přižhavování: 1x NiMH 2700mAh

Piper J-3 CUB (SIG 1/6) - 2 (youtube)

Video 2

Model byl úspěšně zalétán na konci března 2015. Bohužel video z tohoto dne není. Na modelu se objevili problémy s vymyšleným uchycením vzpěr křídel, které jsem chtěl odnímací. Bohužel při záletu od vibrací střední příčka vyskakovala a propíchala potah. To se podařilo lehce opravit přežehlením nové fólie v těchto místech a následným zalepením vzpěr. Teď jsou vzpěry pevné a maximálně to vadí přepravě. Letadlo létá nádherně realisticky. Při záletu stačilo párkrát drnknout do trimu výškovky a piper letěl jak po kolejích. Nevýhoda velkého rozpětí a krátkého trupu je při startu kdy má tendenci tancovat. Krásně vypadají nízké průlety a mezipřistání, kdy se dá přejet celá plocha po kolečkách a znovu odlétnout. Při záletě se spotřebovalo cca půl nádrže paliva a poté jsem již raději odjížděl spokojeně domů.

Ještě jednou jsem jej po opravách vzpěr bral na létání v dubnu, kdy jsem úspěšně vylétal již tři nádrže. Doba letu na jednu nádrž je kolem devíti minut. Motor je prozatím ne úplně dokonale zaběhnutý, ale každým dalším letem se to zlepšuje. Prozatím létal na velmi bohatou směs a letadlo také podle toho vypadalo.

Momentálně čeká na nástřik imatrikulace a předělání nového krytu motoru. Doufám, že bude létat velmi dlouho a dělat mi i radost.

Piper J-3 CUB (SIG 1/6) - 1 (youtube)

Video 1

Previous page: YAK-54 (prodané)  Následující stránka: Extra 300S