Novinky

 

SIG PIPER J-3 Cub - díl 2.

Další pokračování stavby probíhalo kompletací zadních ocasních ploch (výškovka a směrovka). Výškovku jsem stavěl každou zvlášť z větší části z dílů vyřezaných laserem. Jak byly obě poloviny výškovky kompletní, přiložil jsem je k sobě a zbrousil do stavu, že jsou naprosto identické. Zabrousit jsem musel pouze nějaké detaily v oblouku a spíše odstranit přebývající lepidlo. Na to že se stavělo zvlášť a ně na sobě tak jsem byl hodně překvapen jak se mi podařilo udělat obě půlky téměř identické.

Obloukové části výškovky se skládají ze dvou části slepených k sobě, které jsem slepil herkulesem a poté jednotlivé díly do oblouku taktéž herkulesem. Výztužné nosníky jsem slepil purexem.

Směrovka se staví již z balzových nosníků a následným zabroušením do požadovaného tvaru podle plánu. Celou výškovku jsem slepil již purexem.

Výškovka se nebrousí do žádného profilu, ale předpokládám, že její hrany zabrousím dokulata. U směrovky se brousí docela dost, aby vznikl jakýsi profil na konci odtokové hrany.

Veškeré broušení prozatím ponechávám do doby něž budu kompletovat jednotlivé díly k sobě. Poté je těsně před nalepením zabrousím do požadovaných tvarů a zalepím do trupu.

V příštím díle bude již k nahládnutí stavba trupu.


Previous page: SIG PIPER J-3 Cub - díl 1.  Následující stránka: SIG PIPER J-3 Cub - díl 3.