Novinky

 

Dílna

Piper J3-CUB (SIG)

Vůbec první stavbou z rozsypu, je legendární letadlo Piper J3 Cub. Kvůli prostorům, ve kterých mohu stavět jsem se rozhodl pro velikost 1/6 od fy. SIG, která bude osazena 4T motorem firmy ASP.

Celkově chci letadlo co nejvíce přiblížit maketovému vzhledu. Jelikož je to verze velikosti 1/6, tak palubní deska bude osazena přístroji pro velikost 1/5 od fy. Propagteam a pravděpodobně i kola budou dodávány z této velikosti.

Jednotlivé fáze stavby budu popisovat v dílech tak jak je budu fotit a popisovat. Snad se to nějak povede.

Stavba křídel - SIG PIPER J-3 Cub - díl 1.

Stavba ocasních ploch - SIG PIPER J-3 Cub - díl 2.

Stavba trupu - SIG PIPER J-3 Cub - díl 3.

Osazování elektroniky, potah, instalace motoru a detailů - SIG PIPER J-3 Cub - díl 4.

 

P-47 Thunderbolt .60 Gold Edition (Top Flite)

Další z projektů, který se těší na skříni je polomaketa stíhačky z WWII. Jedná se o model P-47 Thunderbolt v. 23 Razorback od amarické firmy Top Flite. Rozměrná krabice obsahuje veškeré díly ke stavbě a dva archy plánu. Stavebnice počítá se zatahovacím podvozkem, který není ve stavebnici přiložen, ale musí se dokoupit zvlášť. Se zatahovací ostruhou se nepočítá, ale předpokládám, že nebude problém ji předělat. Model je o rozpětí 1600mm a je určen pro spalovací motor cca 20ccm případně pro elektromotor nebo benzínový motor.

Osazení mého modelu bude nejspíše benzínovým motorem DLE. Jako zatahovací podvozek použiji elektrickou verzi 511 od Robartu s řídící jednotkou, na které lze nastavit spoždění zavírání a otevírání pro jednotlivé kanály.

Motor: http://emotors.cz/spalovaci-motory/6818-dle-20-benzinovy-jednovalcovy-modelarsky-motor.html

Podvozek: http://robart.com/collections/retracts-by-aircraft-weight-6-12lbs-510-series-electric-mains/products/85-deg-electric-mains-robostrut-ready

 

Previous page: LOSI Raminator 1:8  Následující stránka: SIG PIPER J-3 Cub - díl 1.